Ankara'da sağanak! Yollar suyla doldu, iş yerlerini su bastı, trafik durma noktasına geldi

Ankara'da akşam saatlerinde başlayan ve etkili olan sağanak yağış günlük yaşamı olumsuz etkilerken, cadde ve sokaklar göle döndü, iş yerlerini su bastı. Vatandaşlar ilerlerken zorlandı.

Ankara'da sağanak! Yollar suyla doldu, iş yerlerini su bastı, trafik durma noktasına geldi
08 Haziran 2024 - 05:28

Başkent'te dün gece etkili olan sağanak, bugün öğle saatlerinin ardından yeniden başladı. Kent genelinde yaşanan gök gürültülü sağanak günlük yaşamı olumsuz etkilerken, yollar suyla doldu, sürücüler güçlükle ilerledi. Beşevler Meydanı'nda biriken sel suları, iş yerlerini bastı.

 

Esnaf kovalarla suyu tahliye etmeye çalıştı. Çankaya, Keçiören ve Mamak ilçelerindeki altgeçitlerin suyla dolması sonucu trafik durma noktasına geldi. Çubuk Çayı'nın su seviyesi yükseldi.

"ÇOK MADDİ HASARIMIZ VAR"

 

Sağanak nedeniyle iş yerlerinin camları kırılarak hasar oluştu. İş yerini su basan esnaf Adnan Ersan, olayın 15 dakika içerisinde, caddenin yüksek kesimlerinde biriken suyun iş yerine girmesi sonucu gerçekleştiğini belirtti.

 

Ersan, "Dükkanımızın içi 1 metreye yakın suyla doldu. Çok maddi hasarımız var. Biz bunu her sene yaşıyoruz. Tek isteğimiz yağmurlar yağmadan önce logar kapaklarının üzerinin temizlenmesi ve gereken önlemlerin alınması." diye konuştu. Üsküp Caddesi'nde ise kuvvetli yağışın etkisiyle bir ağaç yola devrildi.

 

Kazan ilçesinde de Ankara- İstanbul karayolunda aşırı yağış sonucu çökme meydana geldi. Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü ekipleri, su basan yerlerde çalışma yaptı. Ankara genelinde yağışların yarın da aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum