İsrail işgal kabine üyesi Eisenkot: "Yarım yıl geçti Gazze'deki 133 rehineyi geri getiremedik." "Hamas bize en kötü zararı verdi"

“AKSA TUFANI OPERASYONU”nda büyük darbe alan ve Gazze’deki hiçbir hedefine ulaşamayan İsrail işgal rejimi Savaş Kabinesi üyesi ve eski Genelkurmay Başkanı Gadi Eisenkot, 6 ay geçtiği halde Gazze Şeridi'nde tutulan 133 rehineyi geri getiremediklerini söyledi.

İsrail işgal kabine üyesi Eisenkot: "Yarım yıl geçti Gazze'deki 133 rehineyi geri getiremedik." "Hamas bize en kötü zararı verdi"
16 Nisan 2024 - 01:50 - Güncelleme: 16 Nisan 2024 - 01:53

7 Ekim 2023’te Hamas tarafından başlatılan “AKSA TUFANI OPERASYONU” bu yana, İsrail rejimine yenilgi üstüne yenilgi tadıyor. Gazze’deki hiçbir hedefine ulaşamayan, binlerce askerini kaybeden İsrail işgal rejimi Savaş Kabinesi üyesi ve eski Genelkurmay Başkanı Gadi Eisenkot, 6 ay geçtiği halde Gazze Şeridi'nde tutulan 133 rehineyi geri getiremediklerini söyledi.

 

BÜYÜK BİR BAŞARISIZLIK 

İsrail rejiminin "Ynet" haber sitesinde yer alan habere göre, Siyonist Eisenkot, Hamas'ın 7 Ekim'deki “AKSA TUFANI OPERASYONU” İsrail için "büyük bir başarısızlık" olarak nitelendirdi.

İşgal Kabinesi üyesi Eisenkot, şunları kaydetti: "Yarım yıl geçti ancak Gazze'de tutulan 133 rehineyi geri getiremedik. Hamas bize en kötü zararı verdi. Bu, 10-15 yıl boyunca ilgileneceğimiz bir zorluktur."

 

İŞGALCİ İSRAİL SİVİLLERİ KATLEDİYOR

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın 7 Ekim 2023'te "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlere yönelik sürekli ihlallere karşılık verme" amacıyla  başlattığı “AKSA TUFANI OPERASYONU” sonrası 1200 İsrailli işgalcinin öldü, 5 bin 132 işgalci de yaralandı.

İzzeddin el-Kassam Tugayları'yla baş edemeyen işgalci rejim ise 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği soykırım saldırılarda en az 14 bin 500’ü çocuk, 9 bin 560'ı kadın olmak üzere 33 bin 797 Filistinliyi şehit etti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum