Kullanıcılar ikiye bölündü! Sosyal medyada WhatsApp'ı silmiyoruz kampanyası başlatıldı

Kullanıcılarına sunduğu gizlilik sözleşmesi nedeniyle eleştirilerin hedefinde yer alan WhatsApp, kullanıcıları ikiye böldü. Bir kısım telefonlarından uygulamayı silerek başka uygulamalara geçerken, bir kısım da WhatsApp kullanmaya devam edeceklerini bildirdi. Türkiye'de bugün 'WhatsApp'ı silmiyoruz' başlığı ise TT oldu.

Kullanıcılar ikiye bölündü! Sosyal medyada WhatsApp'ı silmiyoruz kampanyası başlatıldı
11 Ocak 2021 - 12:57

WhatsApp'ın yeni gizlilik politikası gereği kişisel bilgileri Facebook ile paylaşacağını açıklaması üzerine uygulamayı kullanan bazı kullanıcılar farklı iletişim uygulamalarına yöneldi. Kullanıcılar sıklıkla Telegram ve BİP uygulamalarını tercih ederken, geçişler kısa sürede milyonlarca sayıya ulaştı.

WHATSAPP'I SİLMİYORUZ KAMPANYASI

Bu durum 'Dijital Göç' olarak değerlendirilirken, bazı kullanıcılar ise WhatsApp'ta kalmaya devam edeceklerini belirtti. Sosyal medyada konuyla ilgili tartışmalar kullanıcıları ikiye böldü. Uygulamayı silenlere karşı olarak bazı kullanıcılar Twitter'da 'WhatsApp'ı silmiyoruz' başlığı ile kampanya başlattı.

Binlerce kişi kısa sürede başlık altında görüşlerini bildirirken, konu Türkiye'de Trend Topic (TT) listesinde birinci sıraya yerleşti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum