Mescid-i Aksa'da kendilerini haklı göstermek isteyen işgalcilerin algı operasyonu görüntülendi

İsrail polisinin, Kudüs'ün doğusundaki Mescid-i Aksa'da Filistinlilere yönelik zulüm devam ediyor. Yahudilerin kendilerini haklı çıkarmak amacıyla başvurdukları yöntem ise görenleri hayrete düşürdü. Üzerlerini yırtan ve kendilerine zarar veren Yahudi bir grup bu anlarda saniye saniye görüntülendi.

Mescid-i Aksa'da kendilerini haklı göstermek isteyen işgalcilerin algı operasyonu görüntülendi
11 Mayıs 2021 - 13:07

Kudüs'ün doğusundaki Eski Şehir bölgesinde yer alan ve Müslümanlar tarafından kutsal olarak kabul edilen Mescid-i Aksa'da direnen Filistinlilere İsrail polisi tarafından uygulanan zulüm büyük tepkilere neden oldu.

Devam eden olaylarda çok sayıda Filistinli yaralanırken, İsrail tarafından dün Gazze'ye gerçekleştirilen saldırıda 9'u çocuk olmak üzere 24 kişi hayatını kaybetti. 

AKILALMAZ SAHTEKARLIĞA BAŞVURDULAR 

İsrail polisinin Filistinlilere yönelik kullandığı orantısız güç tüm dünyaca bilinirken, Yahudiler de kendilerini aklamak amacıyla akılalmaz sahtekarlığa başvurdu. 

Kameralara takılan bu görüntüde biri kadın biri erkek olmak üzere iki Yahudi yerleşimci kıyafetlerini yırtıp kendilerine zarar verdiği görüldü. 

ARALARINDA YAHUDİ DİN ADAMI DA VAR 

Yerleşimcilerden birinin bunu yaparken gülümsemesi ve yanlarında bir de Yahudi din adamı bulunması dikkatlerden kaçmadı. 

Yahudilerin, bu tür yollara sık sık başvurdukları ve bu yöntemle, Filistinlileri saldırgan taraf olarak göstererek kendilerini haklı çıkarmayı amaçladıkları belirtildi.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum