Süleyman Soylu'dan 'siyasi cinayetler' açıklaması: Bu FETÖ taktiğidir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin gündemine oturan 'siyasi cinayetler' tartışması ile ilgili açıklamada bulundu.

Süleyman Soylu'dan 'siyasi cinayetler' açıklaması: Bu FETÖ taktiğidir
13 Ekim 2021 - 12:56

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, geçtiğimiz günlerde yaptığı "Siyasi cinayetler işlenebilir, kaygım var. Erdoğan gitmemek için her şeyi yapacaktır." açıklaması, tartışmaları da beraberinde getirdi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik; Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylediği, bazı muhalefet parti başkanlarının da destek verdiği sözleri sorumsuzluk olarak değerlendirdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da yaşanan olay üzerine harekete geçerek iddialarla ilgili resen soruşturma başlattı.

Konuyla ilgili son açıklama ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi.

Trafik Birim Amirleri Koordinasyon Toplantısı'nda konuşan Bakan Süleyman Soylu, bu konuda sorumluluktan uzak, söylediği sözün nereye gideceğini hesap edemeyen tavırların görüldüğünü belirtti.

"HEPSİ BİRBİRİNİN PEŞİNE TAKILIYOR"

Ağzından çıkanın hangi endişeye toplumu sevk edemeyeceğini hesaplayamayan, söylediği sözün maliyetini anlamayan ya da kasıtlı davranış içerisinde bulunanların olduğunu söyleyen Bakan Soylu, şu ifadelere yer verdi:

"Her biri birbirinin peşine takılıyor, ana muhalefet partisi genel başkanı, onun altındaki muhalefet partisi genel başkanı, onun genel başkan yardımcısı, en sonunda yine bir partinin genel başkanı. Bu dördüne bakıyorum, hepsi devlet görmüş. Birisi SGK'ye kadar gelmiş, diğeri 8 ay da olsa İçişleri Bakanlığı yapmış, diğeri Bayındırlık Bakanlığı yapmış, diğeri Başbakanlık yapmış. Şimdi topluma böyle bir söz söylüyorsanız bunun kendine ait bir karşılığı olmalı.

"SORDUM, EMNİYET VE MİT'TE İSTİHBARAT YOK"

Siyasi, seri cinayetlerin istihbaratını nereden öğrenebilirsiniz? Çok basit. Ya emniyet istihbarat başkanlığı, ilgili birimler size bilgi aktaracaklar veya jandarmadan istihbarattan ya da MİT'ten gelebilir. Ben İçişleri Bakanıyım, sordum, 'Arkadaşlar böyle bir siyasi cinayet, bahsedildiği gibi toplumu kaosa sürüklemek üzere siyasi cinayet istihbaratı var mı?', yok. Milli İstihbarat Teşkilatımıza soralım, sorduk, böyle bir bilgi yok."

YORUMLAR

  • 0 Yorum