Tekirdağ'da bin dönüm buğday tarlası yandı

Süleymanpaşa ilçesinde bir kısmı biçilmiş yaklaşık bin dönümlük buğday tarlası kül oldu.

Tekirdağ'da bin dönüm buğday tarlası yandı
04 Temmuz 2022 - 08:28
Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı Karaevli Mahallesi’nde bulunan ve çoğunluğu ekili vaziyette bulunan buğday tarlasında yangın çıktı.
 
Tarlada dumanların yükseldiğini fark eden vatandaşlar durumu kısa sürede itfaiye ekiplerine bildirdi.
 
İtfaiye müdahale etse de rüzgarla diğer taralalara sıçradı
Olay yerine çok sayıda itfaiye aracı sevk edilirken, mahalle sakinleri de traktörler ile yangına müdahale etmeye çalıştı.
 
Rüzgarın da etkisiyle yangın çevredeki diğer tarlalara sıçardı. İtfaiye ekipleri ve traktörlerle yapılan 1 saatlik müdahalenin ardından tarla yangını kontrol altına alındıBin dönümlük tarım alanı yandı
İHA'nın haberine göre; alanda yapılan incelemede çoğunluğu ekili vaziyette bulunan yaklaşık bin dönüm buğday tarlası yandı. Aynı bölgede dün de çıkan yangında yaklaşık 100 dönüm alan yanmıştı. Dünya genelinde buğday krizinin konuşulduğu bu günlerde bin dönüm alanın yanması yürekleri sızlattı.
 
Tekirdağ’da bin dönüm buğday tarlası yandı #1
 
"Biçilmemiş çok alan yandı"
Traktörü ile yangına müdahale eden mahalle sakinlerinden Hüseyin Alp Çakırlar yaptığı açıklamada, “Dün biçerdöver tarafından çıktığı düşünülüyordu. Fakat bugün daha bir bilgi alamadık. Çok buğday yandı. Biçilmemiş alan. Durum vahim. Durum çok kötü. Ortalama bin dönüm alanın yandığını düşünüyorum. Bizim de biraz alanımız yandı. Üzgünüz umarım devamı gelemez” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum