Anadolu Gençlik Derneği Filistin Şehitleri ve Kurana Açılan Savaşa Dur Dedi

Avrupa’da art arda gerçekleştirilen İslam düşmanlıklarına cevap vermek amacıyla AGD’nin çağrısıyla binlerce Müslüman, Fatih Camii’nden Saraçhane Meydanı’na yürüdü.

Anadolu Gençlik Derneği Filistin Şehitleri ve Kurana Açılan Savaşa Dur Dedi
30 Ocak 2023 - 12:41 - Güncelleme: 30 Ocak 2023 - 12:55
    
Avrupa’da art arda gerçekleştirilen İslam düşmanlıklarına cevap vermek amacıyla AGD’nin çağrısıyla binlerce Müslüman, Fatih Camii’nden Saraçhane Meydanı’na yürüdü.

 İstanbul kıyama kalktı
Fatih camii de kılınan ikindi namazının ardından, Filistindeki siyonit işgal sonucu şehit olan 10 Filistinli mucahit için gıyabi cenaze namazı kılındı cenaze namazının ardından binlerce kişi kahrolsun siyonist İsrail sloganları ile Fatih sokaklarından Saraçhane parkına yürüyerek miting alanına geldi.


Saraçhane’de düzenlenen eylemde konuşan AGD Genel Başkanı Salih Turhan, "Kur'an-ı Kerim'e sarılmamız ve onu hayata hâkim kılma mücadelemizi devam ettirmemiz gerekiyor. Kur'an, bütün dünyada hâkim olana kadar yılmamamız lazım" dedi.

Rasmus Paludan isimli İslam düşmanının önce İsveç'te, sonrasında ise Danimarka'da gerçekleştirdiği küstahlıkların ardından Millî Görüş, meydanlara indi. Anadolu Gençlik Derneği'nin çağrısıyla dün ikindi namazı vakti Fatih Camii'nde bir araya gelen binlerce Müslüman, Saraçhane Meydanı'na yürüdü. Saraçhane'de basın açıklaması ve eylem gerçekleştirilirken İslam düşmanlarına mesaj verildi.


“KUR'AN-I KERİM'E SARILMAK ZORUNDAYIZ”

Anadolu Gençlik Derneği'nin İslam düşmanlarına tepki göstermek amacıyla gerçekleştirdiği eylemde konuşan AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan, "Kur'an-ı Kerim'e sarılmamız ve onu hayata hâkim kılma mücadelemizi devam ettirmemiz gerekiyor. Kur'an bütün dünyada hâkim olana kadar yılmamamız lazım" ifadelerini kullandı.


“MÜSLÜMAN İDARECİLER HAREKETE GEÇMELİDİR”
Eylemde katılımcılara hitap eden Turhan, İslam düşmanları karşısında aksiyona geçemeyen İslam ülkelerinin liderlerine de çağrıda bulundu. Turhan, konuya dair, "İslam ülkeleri kınamaktan öte harekete geçmelidir. Kâfirlere had bildirmek gerekmektedir. Bunun için İslam Birliği'ni bir an önce kurmamız gerekmektedir" diye konuştu.

“KÂFİRLER RAHATSIZLIK İÇİNDE”
AGD Genel Başkanı Salih Turhan, Avrupa'da İslam'ın yayılması karşısında kâfirlerin rahatsızlık içinde olunduğunu da belirtti. Yapılan saldırılarla İslam güneşinin önüne geçilemeyeceğini vurgulayan Turhan, Müslümanlığın yayılışının Allah'ın izniyle devam edeceğini belirtti.

“KAHROLSUN REEL POLİTİK”
Binlerce kişinin katılımıyla Saraçhane'de düzenlenen eylemde söz alan AGD İstanbul İl Başkanı Mehmet Yaroğlu, Kur'an-ı Kerim'e sahip çıkmak ve Filistin direnişine destek olmak amacıyla bir araya geldiklerini belirtti. Katılımcılara teşekkür eden Yaroğlu, sözlerini, "Kahrolsun reel politik, kahrolsun işbirlikçi yöneticiler" ifadeleri ile sonlandırdı.


“İSLAM BİRLİĞİ KURULMALIDIR”
Yeni Bir Dünya İş Adamları Derneği (YENİAD) Başkanı Selman Esmerer de Saraçhane'deki eylemde konuştu. Müslümanların bir an evvel İslam Birliği’ni kurmaları gerektiğini söyleyen Esmerer, "Müslümanlar, Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırılar karşısında ayağa kalkmalıdır!" dedi.

“ İSRAİL, İŞGALCİ BİR DEVLETTİR”
Memur-Sen İstanbul İl Başkanı Talat Yavuz da Saraçhane'deki eylemde İslam düşmanlarına tepki gösterdi. Allah'ın kitabını koruyacağını söyleyen Yavuz, burada Müslümanların kendi imtihanlarını vereceklerini kaydetti. Eylemde konuşan Genç İHH Başkanı Muhammet Cihat Çelik de İslam düşmanlığında bulunan Batı dünyasına sert tepki gösterdi. Yaşanılan sürecin Batı dünyasının ikiyüzlülüğünü ortaya koyduğunu belirten Çelik, Cenin'de katliam yapan İsrail'in bir işgal devleti olduğunu kaydetti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum