eyt-platformu-uyeleri-dun-calisma-ve-sosyal-guvenlik-bakani-vedat-bilgin-ile-bir-araya-gelerek-eyt-nin-bu-yilin-sonuna-kadar-cozulmesi-icin-soz-aldi

EYT Platformu üyeleri, dün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile bir araya gelerek EYT’nin bu yılın sonuna kadar çözülmesi için söz aldı.

eyt-platformu-uyeleri-dun-calisma-ve-sosyal-guvenlik-bakani-vedat-bilgin-ile-bir-araya-gelerek-eyt-nin-bu-yilin-sonuna-kadar-cozulmesi-icin-soz-aldi
12 Ağustos 2022 - 02:45
Emeklilikte yaşa takılan (EYT) ve bu nedenle henüz emekli olamamış kişilerin merakla beklediği süreçte sona yaklaşılıyor.
 
Yıl sonuna doğru tamamlanmasının beklendiği EYT çalışmaları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak.
 
Önce AK Parti ardından da MHP ile görüştüler
Bu kapsamda çalışmalar sürerken EYT Platformu üyelerinden oluşan bir heyet, geçtiğimiz gün AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ile görüştü.
 
Yıl sonuna kadar çözülmesi için söz aldılar
EYT düzenlemesindeki beklentilerini anlatan EYT Platformu üyeleri, dün de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile bir araya gelerek EYT’nin bu yılın sonuna kadar çözülmesi için söz aldı.Bakan Bey, aralık ayında meselenin kesinlikle çözüme kavuşturulacağını söyledi"
Ziyarete ilişkin konuşan Sakarya EYT Dernekleri Başkanı Mehmet Ali Çelik, "Sendikaları, AK Parti ve MHP Grup Başkan Vekillerini ziyaret ettik. Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'e dosyamızı sunduk. Bakan Bey, üç milyon kişinin mağdur olduğunu, bütçe görüşmeleri sonrasında, aralık ayında meselenin kesinlikle çözüme kavuşturulacağını söyledi." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum